Dlaczego ostatnio tak trudno jest zdobyć rower woom?

Jak wielu z Państwa zapewne zauważyło, w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowaliśmy poważne problemy z dostępnością rowerów.
Trwający boom rowerowy, który tak bardzo przyspieszył w czasie epidemii to coś wspaniałego dla klimatu i dla nas wszystkich. Więcej rowerów, mniej samochodów to czystsze powietrze, bardziej przyjazne miasta oraz więcej osób spędzających czas na powietrzu, to rekreacja, sport i mobilność. Związane z tym faktem zwiększone zapotrzebowanie na rowery ma ogromny wpływ na całą branżę rowerową i przysparza jej także sporo zmartwień.
Do produkcji naszych rowerów potrzebujemy komponentów, które są produkowane przez wielu wysoce wyspecjalizowanych dostawców. Rower składa się z wielu elementów, to nie tylko rama, siodełko, kierownica, koła i pedały. Weźmy przykładowo rower woom 3, który składa się z około 50 komponentów i jeśli brakuje choćby jednego, rower nie może zostać zmontowany, a produkcja zostaje wstrzymana.
Ze względu na niezwykle wysoki ogólny popyt na rowery oraz  globalne ograniczenia czas dostawy wielu części znacznie się wydłużył. Ponieważ w rowerach woom nie używamy żadnych „gotowych” komponentów, ale komponenty, które opracowaliśmy specjalnie dla dzieci i które muszą zostać wykonane specjalnie dla naszych rowerów jesteśmy uzależnieni od naszych dostawców. Nie chcemy brakujących komponentów po prostu zastąpić standardowymi, ponieważ wtedy nie będzie to jakość woom, a nie do tego dążymy.
Tak więc zdarza się, że ostatnio byliśmy wielokrotnie wyprzedani lub musieliśmy zmagać się z ogromnymi opóźnieniami w dostawach. Frustrujące jest dla nas to, że obecnie nie jesteśmy w stanie dostarczyć wymaganych ilości naszych rowerów. Doskonale rozumiemy, że nasi klienci są rozczarowani. W woom pracuje dużo rodziców, więc wiemy co to znaczy nie dotrzymać obietnicy złożonej dziecku. 
Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby czas oczekiwania na rower woom był jak najkrótszy.
Nawet jeśli w tej chwili nie jesteśmy w stanie z całą pewnością przewidzieć dokładnych terminów dostaw - możemy obiecać jedno: czekanie na rower woom jest tego warte!
Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.
Twój zespół woom
Źródło: blog.woombikes.com
Czy artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinie Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.