Akcja wycofania kasku woom (rozmiar S) z rynku USA

Chcemy was poinformować, że woom USA decydował się wycofać wszystkie kaski woom w rozmiarze S ze sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zaprojektowany, przetestowany, zweryfikowany w Europie
Bezpieczeństwo dzieci jest naszym najwyższym priorytetem. Wszystkie nasze produkty są poddawane rygorystycznym testom i procesom certyfikacji, weryfikującym szeroki zakres parametrów, aby upewnić się, że spełniają nasze wysokie standardy jakości. Nasze kaski woom KIDS spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i zostały zatwierdzone zgodnie z normami europejskimi, podczas badań w laboratoriach.

Kaski woom spełniają europejską normę bezpieczeństwa EN 1078:2012/A1:2012 (dla kasków rowerowych oraz kasków dla użytkowników deskorolek i rolek). W 2018 roku nasz kask przeszedł pomyślnie wszystkie wymagane kontrole produktu.

Laboratoria w USA przetestowały i zatwierdziły nasze kaski zgodnie z normami amerykańskimi. Jednak gdy jeden z testów (dla normy amerykańskiej) został powtórzony, jeden parametr nie spełniał wymagań. W rezultacie wszystkie kaski w rozmiarze S zostały wycofane jako środek zapobiegawczy, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych klientów.

Specjalny projekt kasku woom
Zaprojektowaliśmy nasze kaski woom KIDS specjalnie z myślą o potrzebach dzieci i zadbaliśmy o wprowadzenie wielu dodatkowych zabezpieczeń. Na przykład wydłużona skorupa kasku chroni tył głowy, skronie i czoło a elastyczny daszek zapewnia dodatkową ochronę w razie wypadku.
Unikalny projekt kasku woom KIDS' wraz z innowacyjnymi funkcjami bezpieczeństwa - został wyróżniony wieloma nagrodami (GOOD DESIGN Award, DESIGN INNOVATION Award 2018, IF DESIGN AWARD 2018, EUROBIKE WINNER Award 2018, wyróżnienie (kategoria bezpieczeństwo) Targów Kielce BIKE AWARD 2019).

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem obsługi klienta, wysyłając wiadomość e-mail na adres woom@woombikes.pl. Zawsze chętnie Ci pomożemy!

Który parametr nie przeszedł testu?
Po tym, jak kask rozmiaru S nie przeszedł testu (próba uderzenia) przeprowadzonego przez amerykańską organizację Consumer Reports, firma woom USA poprosiła kilka akredytowanych laboratoriów testowych o powtórzenie testów produktu w tym rozmiarze. Te testy dały mieszane wyniki. Podczas gdy niektóre laboratoria testowe podały, że kask przeszedł wszystkie testy zgodnie z obowiązującymi normami amerykańskimi, inne potwierdziły, że kask rzeczywiście nie przeszedł testu pochłaniania tylnego uderzenia.

Jakie testy przeprowadzono, zanim kaski trafiły do sprzedaży?
Wszystkie kaski woom KIDS (w rozmiarach S, M i L) zostały przetestowane w akredytowanym laboratorium testowym zgodnie z normami europejskimi i amerykańskimi w 2017 roku, zanim trafiły do sprzedaży. Wszystkie kaski spełniały wówczas wszystkie wymagania.

Który rozmiar kasku nie spełnił wszystkich wymagań testowych?
Problem został zgłoszony tylko dla kasku woom w rozmiarze S. Nasze kaski M i L przeszły wszystkie testy (również próba uderzenia) wymagane w USA.

Dlaczego hełmy nie są wycofywane w Europie?
Kask woom KIDS 'wielokrotnie przeszedł wszystkie testy bezpieczeństwa wymagane w UE i tym samym spełnia wszystkie wymagania określone przez normy UE, co oznacza, że nie ma powodu, aby wycofywać produkt w Europie i oczywiście w Polsce.

Czy woom planuje przeprowadzić dodatkowe testy wszystkich nowych kasków?
Jest rzeczą oczywistą, że przed wprowadzeniem naszych nowych modeli kasków będziemy nadal przeprowadzać szeroko zakrojone testy.

Czy były jakieś doniesienia o urazach w związku z tym negatywnym wynikiem testu?
Nie, nie zostaliśmy powiadomieni o żadnych urazach związanych z kaskami dla dzieci w rozmiarze S w Europie ani w USA.

Czy artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinie Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.