Jak dobrać wielkość roweru woom?

W woom'ie staramy się zaproponować optymalną wielkość roweru. Nie za duży i nie za mały. Kilka centymetrów z wysokości siodełka może okazać się, że to przepaść dla dziecka i zamiast zabawy będzie frustracja. Dobrze dobrana wielkość to podstawa. Jeśli okaże się, że dziecko jest między rozmiarami to należy wybrać model mniejszy.

Optymalna wielkość roweru to taka, gdzie przy najniższym położeniu siodełka dziecko siedząc na nim, czuje się pewnie i bezpiecznie, dosięga obiema stopami swobodnie do podłoża z lekko uniesioną piętą. Taka pozycja siodełka, gdy dziecko spiera się lekko na palcach, pozwoli dziecku zatrzymać się bezpiecznie i wygodnie pedałować. W szczególności dla początkujących i mniej doświadczonych rowerzystów, bardzo ważna jest odpowiednia wysokość siodełka. Zawsze siodełko będzie można podnieść, jak dziecko nabierze wprawy.

Na naszej stronie dostępna jest opcja  "Znajdź idealny rower" w sekcji rowery. Jeśli masz problem i nie możesz znaleźć odpowiedniego rozmiaru, śmiało napisz do nas jaki jest wzrost dziecka i wiek. Bardzo przydatna informacja to długość nogi, o pomiarze piszemy na stronie "jak mierzyć długość nogi dziecka?"

Długość nogi dziecka można porównać z zakresem regulacji siodełka i dobrać optymalny rower woom.

Czy artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinie Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.