Informacja dotycząca bezpieczeństwa wspornika kierownicy mocowanego na jedną śrubę w rowerach woom ORIGINAL 2018–2021.

Drogi Kliencie woom,

Chcielibyśmy przekazać Ci informację dotyczącą bezpieczeństwa określonej grupy naszych modeli woom ORIGINAL produkowanych od sierpnia 2018 roku do kwietnia 2021 roku oraz sprzedawanych później jako używane, o ile są wyposażone we wspornik kierownicy mocowany jedną, srebrną śrubą.

Wykryliśmy niewielkie prawdopodobieństwo, że mostek (wspornik), który łączy kierownicę z widelcem, może się poluzować lub odpaść, wpływając na kierowanie rowerem. Ogłaszamy informację dotyczącą bezpieczeństwa z prośbą o zaprzestanie jazdy na wszystkich rowerach woom ORIGINAL, których dotyczy ten problem, do czasu przeprowadzenia serwisu mostka.

Czy dotyczy to Twojego roweru?
Zidentyfikuj swój model tutaj.

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla nas najważniejsze!

Opracowaliśmy szybki i prosty proces, który pomoże Ci dowiedzieć się, czy niniejsza akcja serwisowa dotyczy Twojego roweru

 • Krok 1: Skorzystaj z internetowego narzędzia do sprawdzania mostka, aby zobaczyć, czy akcja dotyczy Twojego roweru.
 • Krok 2: Jeśli akcja obejmuje Twój rower, zamów bezpłatny zestaw do serwisowania mostka woom ORIGINAL, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do serwisu mostka.
 • Krok 3: Użyj zestawu do serwisowania wspornika kierownicy, aby mieć pewność, że mostek zamontowany jest prawidłowo.

Skorzystaj z naszego internetowego narzędzia do sprawdzania mostka.
Zidentyfikuj swój model tutaj.

Właściciele rowerów objętych akcją mogą również udać się na bezpłatny serwis wspornika u sprzedawców woom biorących udział w akcji. Jest to dodatkowa opcja umożliwiająca natychmiastową naprawę w oczekiwaniu na dostawę zestawu. W tym celu znajdź lokalnego sprzedawcę za pomocą naszej wyszukiwarki sprzedawców i umów się na profesjonalny serwis wspornika w rowerze woom ORIGINAL w sklepie, aby Twoje dziecko mogło wrócić na rower.

Na naszej witrynie internetowej znajdziesz konkretne zasoby, które pomogą odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania lub wątpliwości w zakresie tej akcji dotyczącej bezpieczeństwa. Więcej informacji znajdziesz poniżej na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami, a jeśli nadal masz wątpliwości i pytania skontaktuj się z nami pod adresem productsafetyEU@woom.com

Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za współpracę w celu zapewnienia Twojemu dziecku jak najbezpieczniejszej jazdy!

Dziękujemy Ci za Twoje zaufanie do firmy woom.

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół woom


Informacja dotycząca bezpieczeństwa mostka woom ORIGINAL i środek zaradczy

 1. Jak brzmi informacja dotycząca bezpieczeństwa mostka?
 2. Czy akcja obejmuje wszystkie rowery woom ORIGINAL?
 3. Jak duże jest ryzyko?
 4. Jak mogę zadbać, aby wspornik w rowerze woom ORIGINAL mojego dziecka był bezpieczny?
 5. Jak sprawdzić, czy rower mojego dziecka jest objęty tą akcja serwisowa?
 6. Jakich narzędzi potrzebuje do serwisu mostka?
 7. Skąd mam wiedzieć, czy na rowerze można już bezpiecznie jeździć?
 8. Kupiliśmy rower woom z drugiej reki. Czy może podlegać tej akcji?
 9. Jak mam przeprowadzić serwis mostka?
 10. Jak długo muszę odczekać po nałożeniu pasty montażowej?

1. Jak brzmi informacja dotycząca bezpieczeństwa mostka?

Rowery woom ORIGINAL z roku modelowego 2018–2021 z mostkiem mocowanym jedną śrubą wymagają serwisu mostka: istnieje niewielkie ryzyko, że mostek, tzn. element mocujący kierownicę do widelca, może się poluzować lub odpaść, a tym samy doprowadzić do obrażeń.

Ogłaszamy informację dotyczącą bezpieczeństwa z prośbą o zaprzestanie jazdy na wszystkich rowerach woom ORIGINAL, których dotyczy ten problem, do czasu przeprowadzenia serwisu mostka. Wszyscy właściciele rowerów objętych tą akcją serwisową mogą otrzymać bezpłatny zestaw serwisowy do mostka woom ORIGINAL.

Prosimy o zaprzestanie korzystania z roweru do momentu podjęcia opisanych czynności serwisowych.

2. Czy akcja obejmuje wszystkie rowery woom ORIGINAL?

Nie, nie wszystkie. Akcja serwisowa dotyczy rowerów woom ORIGINAL z roku modelowego 2018–2021 w rozmiarach 1, 1 PLUS, 2, 3, 4, 5 i 6. Można je poznać po tym, że mostek (wspornik kierownicy) jest mocowany do widelca jedną, srebrną śrubą.

W nowszych modelach roweru woom ORIGINAL (rok modelowy 2021/2022 i nowsze) problem ten nie występuje. Ich mostki są mocowane dwiema śrubami.

Czy dotyczy to Twojego roweru?
Zidentyfikuj swój model tutaj.

Rowery woom ORIGINAL sprzed roku modelowego 2018 nie są objęte tą akcją serwisową. Ich mostek jest mocowany jedną śrubą, ale jest ona czarna.

Akcja nie obejmuje też następujących modeli niezależnie od roku modelowego: woom OFF/OFF AIR, woom UP, woom NOW. Jeśli masz jeden z tych rowerów, możesz na nim jeździć bez obaw!

Aby łatwo i szybko zidentyfikować swój rower, skorzystaj ze specjalnego internetowego narzędzia do sprawdzania mostka.

Czy dotyczy to Twojego roweru?
Zidentyfikuj swój model tutaj.

 3. Jak duże jest ryzyko?

Ryzyko poluzowania się mostka jest bardzo małe. Ryzyko to zwiększa się, gdy śruba mocująca mostka nie jest całkowicie dokręcona zalecanym momentem 10 Nm za pomocą klucza dynamometrycznego.

4. Jak mogę zadbać, aby wspornik w rowerze woom ORIGINAL mojego dziecka był bezpieczny?

 • Krok 1: Skorzystaj z internetowego narzędzia do sprawdzania mostka, aby zidentyfikować swój model roweru i sprawdzić, czy akcja go dotyczy.
 • Krok 2: Jeśli Twój rower jest objęty akcją, internetowe narzędzie do sprawdzania mostka umożliwi zamówienie bezpłatnego zestawu serwisowego do mostka roweru woom ORIGINAL, który prześlemy Ci całkowicie bezpłatnie. Zawiera on wszystko, czego potrzeba, aby zadbać o bezpieczne mocowanie mostka.
 • Krok 3: Postępuj zgodnie z dołączonymi do zestawu serwisowego, prostymi instrukcjami krok po kroku, które pozwolą Ci przywrócić rower do stanu umożliwiającego dziecku bezpieczną jazdę.

Ten film instruktażowy pokazuje dokładnie, co zrobić po otrzymaniu zestawu serwisowego.

Opcjonalnie - możesz umówić się u wybranego sprzedawcy i bezpłatnie przeprowadzić serwis mostka. Użyj narzędzia do wyszukiwania sprzedawców woom, aby znaleźć najbliższego sprzedawcę woom. Proponujemy upewnić się przed wizytą czy serwis jest tam możliwy.

5. Jak sprawdzić, czy rower mojego dziecka jest objęty tą akcją serwisową?

Jeśli Twój rower woom ORIGINAL pochodzi z roku modelowego 2018–2021 i ma mostek mocowany jedną śrubą, może podlegać tej akcji serwisowej. Skorzystaj z naszego internetowego narzędzia do sprawdzania mostka.

Czy dotyczy to Twojego roweru?
Zidentyfikuj swój model tutaj.

6. Jakich narzędzi potrzebuję do serwisu mostka?

Każdy zestaw serwisowy do mostka roweru woom ORIGINAL zawiera precyzyjny klucz dynamometryczny, saszetkę pasty montażowej (5 g), klucz imbusowy 5 mm i polską instrukcję.

Do tego potrzebujesz ściereczki lub ręcznika papierowego oraz środka odtłuszczającego (do rowerów lub zastosowań ogólnych), aby oczyścić rurę sterową widelca.

Szczegółowe instrukcje krok po kroku znajdziesz tutaj (plik PDF). Film instruktażowy możesz obejrzeć tutaj.

7. Skąd mam wiedzieć, czy na rowerze można już bezpiecznie jeździć?

Gdy dokładnie wykonasz serwis zgodnie z prostymi instrukcjami dołączonymi do zestawu serwisowego mostka woom ORIGINAL (lub gdy przeprowadzisz serwis mostka u sprzedawcy woom), Twoje dziecko może bezpiecznie jeździć na rowerze woom ORIGINAL.

Nałożenie pasty montażowej na rurę sterową i dokręcenie mostka prawidłowym momentem dokręcania gwarantuje stabilne mocowanie mostka. Po wykonaniu tych czynności rower woom jest znów gotowy do jazdy. Pasta montażowa działa od razu – nie wymaga odczekania.

Zachowaj klucz dynamometryczny i raz do roku sprawdzaj, czy śruba jest wciąż dokręcona momentem 10 Nm, ponieważ zapewnia on stabilne połączenie.

Jeśli zdemontujesz mostek – np. przed spakowaniem roweru do samolotu – podczas składania roweru ponownie posmaruj rurę sterową widelca pastą montażową, a następnie dokręć mostek kluczem dynamometrycznym i momentem dokręcania 10 Nm.

8. Kupiliśmy rower woom z drugiej ręki. Czy może podlegać tej akcji?

Wszyscy właściciele rowerów woom ORIGINAL podlegających tej akcji – zarówno kupionych jako nowe, jak i z drugiej ręki – muszą wykonać te same podstawowe czynności serwisowe, aby zadbać o bezpieczne użytkowanie roweru i mostka. Dlatego osoby, które kupiły używane rowery woom objęte tą akcją, również mogą zamówić zestaw serwisowy do mostka roweru woom ORIGINAL.

Stworzyliśmy internetowe narzędzie do sprawdzania mostka, które pomaga określić, czy Twój rower jest objęty akcją. Dlatego też nie musisz znać daty zakupu roweru przez poprzedniego właściciela.

Czy dotyczy to Twojego roweru?
Zidentyfikuj swój model tutaj.

Jeśli narzędzie wskaże, że Twój rower podlega akcji, podejmij opisywane kroki. Patrz tutaj (plik PDF).

Prosimy o zaprzestanie korzystania z roweru do momentu podjęcia opisanych czynności serwisowych.

9. Jak mam przeprowadzić serwis mostka?

Obejrzyj film instruktażowy krok po kroku, który pokazuje wszystkie czynności, oraz kieruj się poniższymi instrukcjami.

W zestawie serwisowym mostka znajdziesz: klucz imbusowy 5 mm, klucz dynamometryczny i saszetkę pasty montażowej (5 g), która wystarczy na serwis trzech rowerów.

Potrzebujesz też: ściereczki lub ręczników papierowych oraz niewielkiej ilości środka odtłuszczającego (ogólnego lub do rowerów).

 1. Poluzuj śrubę kluczem imbusowym 5 mm.
 2. Zdejmij mostek i kierownicę z rury sterowej roweru.
 3. Nałóż środek odtłuszczający na ściereczkę lub ręcznik papierowy i oczyść rurę sterową widelca.
 4. Równomiernie rozsmaruj palcem pastę montażową na rurze sterowej.
 5. Zamontuj mostek. Wskazówka: staraj się od razu nałożyć kierownicę prosto.
 6. Wyprostuj kierownicę.
 7. Dokręć śrubę swoim nowym kluczem dynamometrycznym z momentem dokręcania 10 Nm.
 8. Obróć i przekręć kierownicę, aby upewnić się, że jest prawidłowo dokręcona.

Nie rusza się? Świetnie! Twój rower woom ORIGINAL jest gotowy do jazdy. Nie musisz na nic czekać.

10. Jak długo muszę odczekać po nałożeniu pasty montażowej?

Po wykonaniu wszystkich czynności serwisowych Twój woom ORIGINAL jest od razu gotowy do jazdy.

Czy artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinie Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.