Czy woom 3 AUTOMAGIC wymaga specjalnej konserwacji?

Nie. Przerzutka (mechanizm automatycznej przerzutki) ukryty jest w piaście, rower nie ma linek, pancerzy, zewnętrznej przerzutki, co oznacza, że nie wymaga więcej regulacji niż woom 3.

Uszczelniana konstrukcja piasty oznacza, że mechanizm jest bezpiecznie schowany i chroniony przed np. deszczem i błotem. Wewnątrz piasty mechanizm ma specjalny stały smar, więc nie ma potrzeby aby smarować mechanizm tak często jak łańcuch. Użytkując piastę w normalnych warunkach przekładnia nie będzie wymagała konserwacji.

Zastosowany łańcuch jest szerszy, zachowana jest jedna linia łańcucha przez co żywotność łańcucha, blatu oraz zębatki jest wydłużona w stosunku do rowerów z zewnętrzną przerzutką.

Pomimo stosowanych uszczelnień w tylnej piaście roweru woom 3 AUTOMAGIC oraz w innych komponentach należy unikać mycia roweru myjką ciśnieniową, ponieważ woda może dostać się do wewnątrz. Mycie rowerów myjką ciśnieniową nie jest za dobrym pomysłem ze względu na ryzyko przedostania się wody do wewnątrz łożysk.

Pomimo, że automatyczna przerzutka nie wymaga konserwacji, nie znaczy to, że rower woom 3 AUTOMAGIC również nie wymaga konserwacji. Rowery są jak inne urządzenia i wymagają serwisowania.

Samodzielnie przeprowadzaj kontrolę bezpieczeństwa, zanim dziecko wyruszy na wycieczkę rowerową, oddawaj rower woom na przegląd do specjalistycznego serwisu rowerowego w regularnych odstępach aby mieć pewność, że rower działa prawidłowo i bezpiecznie można na nim jeździć.

W instrukcji obsługi roweru woom można znaleźć praktyczne porady dotyczące regulacji i dbania o rower. Masz pytania - napisz do nas, zawsze postaramy się pomóc.

Czy artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinie Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.