Łańcuch ociera o osłonę. Co mogę zrobić?

Rowery woom 2 i woom 3 są wyposażone w osłonę łańcucha. Podczas użytkowania może zdarzyć się, że łańcuch zacznie ocierań o osłonę. Regulacja nie jest skomplikowana i wymaga tylko aby naciągnąć łańcuch. Poniżej piszemy jak wykonać tę czynność.

Hak tylnego koła mocowany są do ramy przy pomocy śrub imbusowych. Poluzuj cztery śruby mocujące hak z lewej i z prawej strony (patrz zdjęcie poniżej).

Następnie ostrożnie przykręć (w prawo o pół obrotu) śruby regulacyjne z lewej i z prawej strony (patrz zdjęcie poniżej). Śruby te przesuną koło do tyłu, co spowoduje że łańcuch zostanie naciągnięty. Warto tak dokręcić śruby regulacyjne aby koło było prosto w ramie, proponujemy każdą ze śrub dokręcić w takim samym stopniu. 

Przekręć korbę, jeśli nadal słychać odgłos ocierania, powtórz czynność i dokręć śruby o kolejne pół obrotu.

Zbyt mocne dokręcenie śrub regulacyjnych spowoduje, że łańcuch będzie bardzo mocno naprężony, co może spowodować, że napęd nie będzie działał optymalnie. Po wyregulowaniu warto sprawdzić czy koło jest centralnie w ramie.

Teraz należy dokręcić z wyczuciem, na przemian śruby mocujące haki koła. Nie używaj za dużo siły aby nie zerwać gwintu.

Ważna informacja. Po skończonej regulacji należy sprawdzić ustawienie klocków hamulcowych. Po zaciśnięciu muszą przylegać pośrodku obręczy i równolegle do niej.

Jeśli nie masz pewności i doświadczenia w regulacji rowerów proponujemy odwiedzić specjalistyczny warsztat i zlecić naciągnięcie łańcucha przez profesjonalistę.

Czy artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinie Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.