Jak zlikwidować ocieranie łańcucha o osłonę?

Rowery woom 2 i woom 3 wyposażone są w osłonę łańcucha. Może się zdarzyć, że łańcuch ociera lub grzechocze o osłonę łańcucha, problem ten można rozwiązać poprzez naciągnięcie łańcucha. Nie jest to skomplikowane, jeśli jednak nie masz doświadczenia w serwisie roweru to zdecydowanie polecamy wizytę w najbliższym dobrym serwisie rowerowym, profesjonalny mechanik zajmie się napięciem łańcucha i regulacją osłony szybko i sprawnie. Proces idealnie obrazuje nasz film.

  1. Poluzuj delikatnie cztery śruby mocujące haki koła w ramie
  2. Ostrożnie przekręć obie śruby regulacyjne napięcie łańcucha. Przekręć każdą śrubę tak samo zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to spowoduje napięcie łańcucha. Należy zadbać o to aby dokręcić obie śruby tak samo, w przeciwnym razie koło może być krzywo ustawione w stosunku do ramy
  3. Sprawdź czy łańcuch grzechocze/ociera gdy kręci się korbą. Jeśli nadal występuje problem, powtórz krok 2.
  4. Gdy łańcuch jest optymalnie napięty (nie ociera o osłonę i nie stwarza oporów podczas działania napędu), sprawdź czy koło jest prosto ustawione w ramie.
  5. Teraz dokręć naprzemiennie cztery śruby mocujące haki z lewej i prawej strony ramy. Nie rób tego na siłę.

Po naciągnięciu łańcucha, sprawdź ustawienie klocków hamulcowych, ponieważ zmieniło się położenie koła, konieczne może być ponowne wyregulowanie i ustawienie klocków hamulcowych.

Czy artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinie Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.